Ειδήσεις

Παραμονή για Πήγασο

coupa737.JPG

Ο Πήγασος Αγία Παρασκευής είναι η ομάδα που κατάφερε να παραμείνει στη Stoiximan Futsal Super League την φετινή σεζόν

Ο Πήγασος Αγία Παρασκευής είναι η ομάδα που κατάφερε να παραμείνει στη Stoiximan Futsal Super League την φετινή αγωνιστική περίοδο, αφού πήρε και δεύτερη νίκη απέναντι στους Τράχωνες Αλίμου στους αγώνες μπαράζ ανόδου/παραμονής.

Το νικηφόρο 2-1 σε συνδυασμό με το 5-4 του πρώτου αγώνα στον Κορυδαλλό ήταν αυτά που κράτησαν την ομάδα του Αυγουστίνου Κάτσαρη στα μεγάλα σαλόνια έναντι του εξαιρετικού συνόλου του Δημήτρη Κουνταρδά.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Κοτσώνη, αλλά οι Τράχωνες ισοφάρισαν νωρίς στο β’ μέρος και συγκεκριμένα στο 22′ με τον Πηγουνάκη. Πέντε λεπτά μετά το 1-1 ο Κοκκινίδης ήταν αυτός που έβαλε εκ νέου μπροστά τους γηπεδούχους. Το αποτέλεσμα δεν άλλαξε και κάπως έτσι ήρθε η νίκη παραμονής για τον Πήγασο.

Θυμίζουμε ότι απευθείας ανέβηκε η Λάρισα, ενώ υποβιβάστηκε απευθείας ο Ηνίοχος.