Ειδήσεις

Κιτρινόμαυρο το ντέρμπι

coupa737.JPG

Μεγάλη νίκη πανηγύρισε η ΑΕΚ με 4-2 επί του Δούκα για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Futsal Super League

Μεγάλη νίκη πανηγύρισε η ΑΕΚ με 4-2 επί του Δούκα για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Futsal Super League και είναι μόνη πρώτη και αήττητη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, στο +3 από τον πρωταθλητή.

Στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου, ο Αρτινός άνοιξε το σκορ για την Ένωση και στο 12' ο Πάνου έγραψε το 2-0. Οι μπλε πίεσαν στη συνέχεια, έχασαν ευκαιρίες και μείωσαν με τον Σεΐτι σε 2-1.

Ο Πάνου, 10 λεπτά πριν το φινάλε σκόραρε το 3-1, με τον Δούκα να μειώνει σε 3-2 με τον Βινίσιους περίπου τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε του ματς στο κλειστό του Καματερού.

Στο 1,5 λεπτό από το τέλος και ενώ ο Δούκας έπαιζε με πέμπτο παίκτη, ο Μάνος με σουτ από τη μία πλευρά του γηπέδου στην άλλη διαμόρφωσε το τελικό 4-2 για την ομάδα του Γιάννη Ζιάβα.