Ειδήσεις

Στον Δούκα το Super Cup

coupa737.JPG

Ο Δούκας και ο Ερμής Ζωγράφου μονομάχησαν για το Super Cup στο κλειστό του Κορυδαλλού, με τους περσινούς νταμπλούχους να επικρατούν με 3-1

Ο Δούκας και ο Ερμής Ζωγράφου μονομάχησαν για το Super Cup στο κλειστό του Κορυδαλλού στο πρώτο επίσημο ματς της σεζόν, με τους περσινούς νταμπλούχους να επικρατούν με 3-1 και να σηκώνουν το τρόπαιο.

Η ομάδα του Θανάση Τσακανίκα ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ με τον Κολέντζο, με τον Δούκα να ισοφαρίζει με τον Πέδρο σε κενό τέρμα και το 1-1 ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Ο Κονδυλάτος έκανε το 2-1 στο β' μέρος, ο Ερμής είχε στη συνέχεια διπλό δοκάρι με τον Βλάχο και στο δίλεπτο από το τέλος έβαλε 5ο παίκτη για να κυνηγήσει την ισοφάριση. Ο Θανασάι έκανε το 3-1 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Εξάλλου, έγιναν οι απονομές των βραβείων BEST OF THE BEST FUTSAL AWARDS 2020-2021 μετά τη λήξη του Super Cup. Να τονιστεί πως τα βραβεία αυτά αφορούν την αγωνιστική περίοδο 2020-21, ενώ εκείνα για την σεζόν 2021-22 θα δοθούν τον Δεκέμβριο.

· MVP: Δημήτρης Ζέρβας (ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ)
· Βραβείο "Δ. Νικολάου" καλύτερου προπονητή: Θανάσης Τσακανίκας (ΕΡΜΗΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ)
· Βραβείο "Κων/νος Λεκκάκος" καλύτερου πρωτοεμφανιζόμενου: Παντελής Χονδρουδάκης (ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ)
· Πιο βελτιωμένος παίκτης: Γιώργος Καράμπελας (ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ)
· Καλύτερος τερματοφύλακας: Δημήτρης Ζέρβας (ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ)
· Καλύτερος διαιτητής: Βασίλης Χριστοδουλής

· All Star 5άδα - Βραβεία: (Ευάγγελος Παλάντζας)